Пародонтологія

Комплекс тканин, які оточують зуб, називаються пародонтом. До них належать ясна, кістка щелепи та зв’язка зуба. Зуб прикріплюється до кісткової лунки щелепи, яка називається альвеолою, і утримується за допомогою пародонтальної зв’язки. Ясна покривають кістку і з’єднуються з поверхньою зуба. Між яснами і зубом є невелика борозна глибиною1-2 мм. Проміжки між зубами також заповнені яснами, це так звані міжзубні сосочки. Глибина борозни в ділянці міжзубного сосочку може сягати 3 мм. Ясенева борозна є природнім бар’єром на шляху інфекції.

Чому виникають гінгівіт та пародонтит?

Накопичення бактеріального нальоту в ділянці ясеневої борозни призводить до запалення ясен- гінгівіту, а в подальшому- до руйнування борозни, ураженню кістки і розвитку пародонтиту.

При виникненні кровоточивості ясен, появі запаху з роту чи інших ознаках захворювання Вам необхідно звернутись до пародонтолога. Пародонтолог – це спеціаліст, який займається діагностикою, лікуванням та профілактикою захворювань тканин пародонту.

Пародонтит

В результаті впливу мікрофлори зубного нальоту поступово руйнується зв’язка, яка з’єднує ясна та зуб, а в подальшому запальний процес може розповсюдитись вглиб, уражуючи кістку. Таке захворювання, при якому запалюється не тільки ясна і зв’язка зуба, але й кісткова тканина, яка оточує зуб, називається пародонти.

Які ознаки вказують на розвиток пародонтиту?

Кровоточивість ясен

Утворення простору між коренями зубів і ясен в результаті розсмоктування кістки

Неприємний запах з роту

Оголення кореня зуба

Рухомість зубів і зміна їх положення

В період загострення можливі больові відчуття, набряк щоки і виділення гною з ясен, 

біль при потраплянні на зуби холодного, гарячого, кислого, солодкого, а також при чищенні зубів (такий стан називається гіперчутливістю)

Вектор-терапія: лікування та профілактика захворювань пародонту

Середня ступінь пародонтиту в більшості випадків не сприймається пацієнтами як небезпечне захворювання.

В основному їх турбують такі проблеми, як запалення, кровоточивість, та особливо, рецесія ( зниження рівня) ясен , яка призводить до видовження шийок зубів і відповідним естетичним порушенням.

Пародонтит протікає в декілька стадій, і чим скорше розпочато лікування, тим у пацієнтів більше шансів стабілізувати процес і запобігти втраті зубів.

Вектор-терапія- це щадний метод, оснований на впливі ультразвуку і суспензії гідроокису кальція. Використання даного методу сприяє виліковуванню ясен на ранніх стадіях, та стабілізувати процес на більш глибоких, іноді допомагає запобігти операції.

Система «Вектор» дозволяє проводити всі первинні втручання в одне відвідування. Цей метод є найменш болісним, ніж традиційні методи лікування захворювань пародонту.

Відмінною здатністю системи «Вектор» є щадне видалення бактеріальної біоплівки і зубних відкладень за допомогою непрямого зв’язування ультразвукової енергії. При цьому не відбувається пошкодження твердих тканин і не травмаються м’які тканини. А завдяки суспензії, яка містить мікрочастки, значно підвищується ефективність очистки кореня. Енергія інструмента м’яко подається в пародонтальну кишеню через гідро оболонку ( гідродинамічна дія).

Пародонтальна кишеня інтенсивно обробляється і промивається без утворення аерозолю. Під час цього процесу частинки суспензії працюють як зубна паста, видаляючи м’які та тверді зубні відкладення навіть зі складних ділянок. Результатом цього є гладкі та чисті поверхні коренів і значне зниження кількості бактерій, що призводить до швидкого і успішного виліковуванню

Лікування пародонтозу

Стоматологам часто доводиться ставити діагноз своїм пацієнтам під назвою «пародонтоз». Це захворювання, яке відрізняється поразки оточуючих зуб тканин. Розвивається вона переважно у людей зрілого віку, причина цього криється в погіршенні обмінних процесів, затримку росту і відновлення тканин. Лікування пародонтозу необхідно починати якомога раніше, адже закінчується хвороба втратою зубів, і імплантація зубів в таких випадках допоможе вам зберегти зуби. Причини пародонтозу слід шукати в нестачі вітамінів, нераціональному харчуванні, відсутності своєчасного лікування зубів. Відкладення зубного каменю, перевантаження зубів після видалення зруйнованих призводить до того, що запалюються колозубні тканини, порушення пародонту. 

Як розпізнати хворобу? Першими симптомами можуть бути печіння, свербіж, відчуття пульсації в яснах. Далі можна побачити початок хвороби візуально - оголюються корені зубів, з'являється набряклість ясен, відбувається все більш оголення коренів зубів, зуби починають поступово розхитуватися і випадають. Пародонтоз має серйозні наслідки для всього організму - порушується робота шлунково-кишкового тракту, сепсис, гнійне запалення тканин ротової порожнини. Лікування пародонтозу бажано почати при перших симптомах, які зможете помітити ваш лікуючий лікар при постійному спостереженні. Можна вдатися до деяких народних засобів лікування, які не зможуть зупинити процес руйнування, але сповільнять його. Фахівця, який займається лікування пародонтозу називають пародонтологом, саме до нього треба звертатися за кваліфікованою допомогою.

Профілактика пародонтозу полягає в ретельному дотриманні гігієни порожнини рота. І це одне з найголовніших умов. Після кожного прийому їжі, будь то повноцінний обід або легкий перекус треба чистити зуби. Але якщо такої можливості немає, то можна вдатися до спеціальної жувальної гумки. За допомогою одноразової нитки можна видалити мікроорганізми, що знаходяться в межзубном просторі. При черговому візиті до стоматолога проконсультуйтеся з приводу вибору правильної зубної щітки, благо, їх сьогодні предостатньо. Правильне харчування також вбереже вас від розвитку пародонтозу. Бажано обмежити споживання солодкого, але якщо ви не можете відмовитися від цього, то після кожного прийому солодощів обов'язково треба почистити зуби. Шкідливі звички, такі як куріння, алкоголізм підвищують ймовірність розвитку пародонтозу, тому від них також краще відмовитися. Пародонтоз належить до тих захворювань, які легше попередити, ніж потім довго, а іноді і безуспішно, боротися з ним.

ВІДГУКИ

Ольга

Дуже сподобалось лікування і підхід Возної Світлани Віталіївни, Полянської Юлії Юріївни. Приголомшливі профі своєї справи. А також їх асистенти 

Марія    

Лікарі легко знаходять спільну мову навіть з маленькими дітками – тепер дитина не плаче за 3 дні до відвідування клініки, а з радістю біжить!  

Ірина

Висококласні, досвідчені спеціалісти, приділяють увагу найменшим нюансам і ретельно вивчають вашу історію хвороби, якщо пацієнт приходить вперше! 

Анастасія

Щиро піклуються про здоров’я своїх пацієнтів і завжди на зв’язку у  випадку необхідності проконсультують по телефону!  

Хочеш білосніжні зуби?

ІНШІ ПОСЛУГИ
 

Хірургія

Пропонуємо вам атипове видалення, імплантацію, аугментацію кістки провести безболісно під сном.                                 


Ортопедія

До ваших послуг – мікропротезування, встановлення керамічних вінірів, знімне протезування, протезування на імплантатах.

Ендодонтія

Лікування ускладнень карієсу – пульпіту, періодонтиту проведіть під контролем мікроскопу нашими найкращими спеціалістами!