Роль брекет-системи у проведенні комплексного лікування зубів

 

У пацієнтів з неправильним прикусом, викривленим зубним рядом виникає маса питань: який метод обрати по виправленню дефектів, щоб посмішка була здоровою та гарною? Ми відповімо на найпоширеніші питання на прикладі комплексного лікування пацієнтки нашої клініки.

В якому віці встановлюють брекети?

Починаючи з 9 років можливо встановити брекети, навіть, якщо не усі зуби змінились на постійні. Надалі виправляти прикус можна в будь-якому віці. Адже зуби мають рухомість протягом усього життя. В дитячому віці процес лікування значно швидший та ефективніший. При будь-якому клінічному випадку необхідно враховувати усі вихідні дані будови зубо-щелепової системи пацієнта та визначитися, яка брекет-ситема буде працювати з максимальним результатом.

Покази до брекетів: скученість чи треми (проміжки) із-за втрати сусідніх зубів, патологічна оклюзія (змикання зубів), патологічне стирання зубів, рецесії та ін.

 

Приклад комплексного лікування від «А» до «Я»

Приклад нашої пацієнтки: жінка 50 років систематично відвідувала, слідкувала за здоров’ям своїх зубів, але без виправлення прикусу лікування не давало очікуваного результату. Ми ж підійшли комплексно: 1. Терапевтичне лікування. 2. Ортодонтичне лікування. 3. Хірургічне лікування. 4. Ортопедичне лікування. На фото видно результат лікування

До лікування   

 

Які етапи лікування передували цьому? Перше, що необхідно – діагностика! Діагностика в артиуляторі, телерентгенографія голови, комп’ютерна томографія, фото діагностика. Заміри пародонтальних кишень. На прикладі один з видів на КТ:

 

Нижній різець (31 з) знаходився поза зубним рядом, утворився  кістковий дефект та пародонтальна кишеня, скученість зубного ряду на нижній щелепі, глибоке перекриття різців, ІІ клас.

 

Проведено видалення 31 з. Встановлено сапфірові брекети на нижню щелепу.

До лікування на брекетах

 

Після лікування на брекетах

 

На верхній щелепі виявлена тріщина кореня 22з. Хронічний переодонтіт декількох зубів. Проведено видалення 22з з подальшою імплантацією. Переліковування кореневих каналів за показаннями. Хірургічне подовження коронкової частини передньої групи зубів з вирівнюванням зубо-ясенного краю.

 

Після лікування

Підвищення прикуса керамічними накладками, покриття вінірами нижніх різців, коронками верхніх різців.

 


Брекети на нижню щелепу дали можливість виставити в правильну дугу зуби, протезування керамічними конструкціями – створити красу посмішки. Порівняйте!

До лікування   

 

ПОСЛЕ ЛЕЧЕНИЯ